Warcraft: The Beginning Beklentileri Karşılayamadı mı?

Warcraft: The Beginning Beklentileri Karşılayamadı mı?

- in Haber, Oyun Dünyası, Sinemalar
305
Warcraft: The Beginning Beklentileri Karşılayamadı mı? için yorumlar kapalı

 

Warcraft: The Beginning Beklentileri Karşılayamadı mı?

WARCRAFT : THE BEGINNING 3 Haziran 2016 günü Türkiye, Asya ve Avrupa’da 10 Haziran’da ise ABD’de vizyona giriyor. 150 Milyon dolarlık film bütçesiyle geçmişin strateji ve günümüz MMORPG fenomeni oyunu Warcraft’tan esinlenerek beyaz perdeye aktarılan film eleştirmenler ve sinema otoriteleri için ön gösterime sunuldu. Yapılan eleştiriler ve yorumlar filmin beklentileri karşılayamadığı yönünde maalesef. Oyunlardan esinlenerek beyaz perdeye uyarlanan neredeyse tüm film denemelerinin eleştirmenler tarafından acımasızca eleştirilmesine alışmış olsak da bizim için de bir efsane olan Warcraft’ın filminden oldukça umutluyuz ve heyecanla vizyon tarihini bekliyoruz.

Slient Hill, In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale (Uwe Boll filmi), Mortal Kombat: Annihiliation, Max Payne, Alone in the Dark (oyun uyarlaması olmasının dışında tarihin en kötü filmlerinden biri bizce), Slient Hill Revelation, Max Payne, House of the Dead gibi filmler belki de oyun uyarlama filmleri için kötü birer örnek olsa da Warcraft’ı izlemeden film eleştirmenlerinin yorumlarına bakarak karar vermeyi düşünmüyoruz.

Özellikle Resident Evil ve Angry Birds gibi eleştirmenlerden tam not alamayan filmler çok yüksek gişe hasılatlarına erişmiş olması da eleştirilerin ne kadar acımasız olabildiğinin ve seyircinin nihayi kararı vereceğinin en güzel örnekleri.

The Beginning diyerek yola çıkan Warcraft’ın ilk filmi Rotten Tomaetos ve Metacritic gibi sitelerden 10 üzerinden 4 aldı. Tüm bu eleştirileri göz ardı ettirecek bir diğer haber ise İngiltere’de kısıtlı gösterime girmiş olmasına rağmen birkaç gün içerisinde 35 milyon gişe hasılatı elde ederek daha birkaç ülkede ön gösterime girmesine ve beyaz perdede hayranlarıyla birkaç gün içerisinde buuşacağını da varsayarsak umut verici ve beklentileri karşılayacağını düşünüyoruz.

Fantastik filmlerin yıldızlarından Paula Patton, Travis Fimmel, Ben Foster, Dominic Cooper, Toby Kebbell, Daniel Wu gibi ünlülerin oynadığı filmde yönetmenlik koltuğunda Source Code’tan bildiğimiz Duncan Jones oturuyor. Senaristler ise sinemanın dahi ikilisi Charles Leavitt ve Chris Metzen.

Tüm Warcraft hayranlarına şimdiden keyifli seyirler diliyoruz..
Kaynak : Donanım Günlüğü

Facebook Comments

You may also like

Yerli Filmler