Suç mahalli için artırılmış gerçeklik…

Suç mahalli için artırılmış gerçeklik…

- in Teknoloji Haberleri, Ürün Tanıtımları
1527
Suç mahalli için artırılmış gerçeklik… için yorumlar kapalı

Hollanda polisi, bilimkurgu filmlerindekine benzer bir teknolojiyi hayata geçiriyor. Artık suç mahallini inceleyen polisler artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanacak. Peki bu ne işe yarayacak?

Microsoft’un Hololens’i gibi ürünler, arttırılmış gerçeklik Teknolojisini hayatımıza sokmaya hazırlanırken, Pokemon GO benzeri Oyunlar bu teknolojiyle yapılabileceklerin küçük bir örneği olarak önümüzde duruyor.

Hollanda polisi, şimdi artırılmış gerçeklik teknolojisini, suç mahalliniincelerken kullanmak üzere hazırlık yapıyor.

Peki bu yöntem nasıl işleyecek?

Hollanda polisi, takacağı Hololens benzeri özel gözlüklerle, suç mahallinde çalışırken, farklı uzmanlar da bu görüntüleri masa başından canlı olarak izleyecekler.

Böylece polis memurlarının fark etmesinin mümkün olmayacağı, uzmanlıkgerektirebilecek delileri ortaya çıKarmak ve hızlıca aksiyon almak mümkün olabilecek.

Uzmanlar, artırılmış gerçeklik sistemiyle, polis memurlarının dikkat etmesini, incelemesini istedikleri noktaları işaretleyebilecek ve hatta onlara nasıl hareket etmeleri gerektiğini detaylıca gösterebilecek.

Bu yöntem sayesinde, suç mahalline uzmanların gelmesi ve inceleme yapması için gereken sürede, suçluların kaçmasının önüne geçerek, polislerin delilleri hızlıca değerlendirmesi hedefleniyor.

Facebook Comments

You may also like

Tüm toplu taşıma araçları için tek uygulama!..

CityMapper ile İstanbul’daki tüm toplu taşıma araçları parmağınızın