iOS 10.1 Güncellemesi Yayınlandı !

iOS 10.1 Güncellemesi Yayınlandı !

- in Dünya, Haber, Teknoloji Haberleri
395
iOS 10.1 Güncellemesi Yayınlandı ! için yorumlar kapalı

Uzun süren beta sürecinden sonra iOS 10.1 çıktı! iPhone, iPad ve iPad Touch için yayınlanan güncelleme Portre modunun yanı sıra bazı küçük değişiklikler de içeriyor.

iOS 10.1 ile gelen portre modu neler sunuyor?

iPhone 7 ve 7 Plus lansmanında tanıtılan Portre modu, çektiğiniz fotoğrafta alan derinliği yaratmanızı sağlayan bir özellik.

Sadece çift kameralı iPhone 7 Plus ile kullanılabilen bu özellik, aslında fotoğrafınızın arka planını bulanıklaştırma işlemini gerçekleştiriyor. Ancak bu işlemi iyi bir DSLR fotoğraf makinesinin gerçekleştirdiği kadar iyi yaptığını da belirtelim.

Teknik olarak hala geliştirilme aşamasında olan Portre modunun, ilk örneklerine bakarak oldukça güzel sonuçlar çıkardığını söyleyebiliriz. Yazılım, işini diğer yazılımlardan çok daha iyi bir şekilde yapsa da bazı durumlarda hatalı bulanıklaştırma olabildiğini de söylemeliyiz.

AppleiOS 10.1 güncellemesi ile Portre modunun yanı sıra iTunes’dakişarkıların Apple Watch’ta tutulması gibi akıllı saat problemlerini de çözüyor.

Ayrıca iOS 10.1 güncellemesi ile 3. parti cihazlarla Bluetooth bağlantısını da güçlendiren AppleiPhone ile Android Wear arasındaki sorunları çözmeyi amaçlıyor.

Kaynak: SDN

Facebook Comments

You may also like

“Apple” Türkiye’yi uluslararası garanti listesinden çıkardı.

Apple, Türkiye’yi uluslararası garanti listesinden çıkardı artık yurt