En İyi Ekrana Sahip Telefon Belli Oldu!

En İyi Ekrana Sahip Telefon Belli Oldu!

- in Teknoloji Haberleri, Ürün Tanıtımları
544
En İyi Ekrana Sahip Telefon Belli Oldu! için yorumlar kapalı

Akıllı telefon ekranlarını test ederek kıyaslayan DisplayMate en iyi ekrana sahip akıllı telefonu açıkladı. Hangi yeni telefon, Galaxy S7 edge’i tahtından etti?

Samsung üretimini gerçekleştirdiği Super AMOLED ekranlarla mobil panel teknolojisine yön vermeyi sürdürüyor. Güney Koreli üreticinin bir akıllı telefonu daha mobil dünyasında en iyi ekrana sahip akıllı telefon unvanına layık görüldü.

Samsung’un kısa süre önce resmen duyurduğu üst düzey akıllı telefon Galaxy Note 7DisplayMate tarafından gerçekleştirilen derinlemesine testler neticesinde en iyi ekrana sahip akıllı telefon seçildi.

Altı ay önce yapılan testlerde  Galaxy S7 modelleri en iyi ekrana sahip telefonlar olmuştu. Önceki yıllarda ise Galaxy S6Galaxy Note 5 ve Galaxy Note 4 en iyi ekrana sahip akıllı telefonlar seçildi.

DisplayMate tarafından gerçekleştirilen kapsamlı testlerde 5.7 inçbüyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü kavisli Super AMOLED ekran 1048 nitparlaklığa erişebilmiş. Bu parlaklık değeri şu ana kadar bir akıllı telefon ulaşabildiği en yüksek nit değeri olarak kayıtlara geçti. Galaxy S7 edge’de parlaklık değeri 855 nit olarak ölçülmüştü.

Uyarlanabilir, sinema, foto ve temel olmak üzere dört farklı ekran modunun yer aldığı Galaxy Note 7’de ekrana mavi ışık filtresi özelliği de dahil edildi.

Gorilla Glass 5 kullanımı, HDR desteği, çift ortam sensörü, “Ekran Daima Açık”, geniş renk gamı, kontrast oranı ve ekran parlaklık değişimi Galaxy Note 7‘nin ekranında övgüyü hak eden gelişmeler oldu.

Kaynak:Shiftdelete

Facebook Comments

You may also like

“Apple” Türkiye’yi uluslararası garanti listesinden çıkardı.

Apple, Türkiye’yi uluslararası garanti listesinden çıkardı artık yurt